Jak vybrat realizační firmu pro vaši střechu

> Specialista radí (blog) > Jak vybrat realizační firmu pro vaši střechu

Jak vybrat realizační firmu pro vaši střechu

> Specialista radí (blog) > Jak vybrat realizační firmu pro vaši střechu

Správný výběr realizační firmy pro výměnu či realizaci nové střechy je klíčovým krokem k tomu, aby vaše nová střecha byla nejen krásná, ale hlavně k tomu, aby vám dlouho a dobře sloužila. Správný výběr řemeslníka vám do budoucna může ušetřit mnoho starostí i peněz. Pokud se po kvalitní firmě právě poohlížíte, máme pro vás pár rad a tipů, na co se zaměřit.

Rizika výběru firmy naslepo

Spolupráce s firmou bez důkladného prověření a jakýchkoliv znalostí s sebou nese celou řadu rizik. Kvalita práce nemusí být odpovídající, objevují se potíže s dodržováním termínů nebo dokonce i s dodržením dohodnuté ceny. V nejhorším případě může špatně provedená práce způsobit naprosté znehodnocení materiálu, do kterého jste investovali nemalé peníze. 

Nejčastěji se v praxi setkáváme se dvěma situacemi:

Realizační firmy umí realizovat

Kvalitní realizační firma umí střechu dobře provést. Obvykle ji však neumí navrhnout. Řemeslníci často neznají technické parametry a vlastnosti materiálů, neorientují se v plné šíři sortimentu. A právě v tom spočívá naše síla – u nás ve STAV-INVESTu se pravidelně školíme a ve vlastnostech materiálů se velmi dobře orientujeme. Vaši novou střechu navrhneme a řemeslník ji pak kvalitně provede.

Proč to může být problém?

V praxi může neznalost materiálu a jeho nevhodná volba (např. difuzní folie) pro daný účel způsobit rychlou degradaci a nefunkčnost materiálu. To může mít za následek např. protékání vody do interiéru vašeho domu.

Každá firma umí něco 

… a něco zase ne. U nás ve STAV-INVESTu dostanete doporučení na řemeslníky, kteří mají s daným materiálem zkušenosti.

Proč to může být problém?

I kvalitní a správně zvolený materiál lze nesprávně namontovat a způsobit tak nemalé potíže, např. zkrácení životnosti a špatnou funkčnost střechy.

Výběr firmy pro realizaci střechy
Znalosti a zkušenosti s materiálem jsou pro konečnou funkci střechy velmi důležité.

Jak si firmu prověřit

Po vlastní ose:

Pokud máte v okolí někoho, kdo v nedávné době střechu rekonstruoval nebo řešil střechu na novostavbě, zeptejte se jeho. Pokud byl s výsledkem spokojen, je nejlepší požádat přímo o kontakt na firmu, která práci realizovala.

  • Ověřte si například sídlo firmy, abyste v případě potíží věděli, kde řemeslníka najdete.
  • Požádejte o reference – kvalitní realizační firma se nebude bát předložit reference a kontakty na předešlé zákazníky.
  • Vyžádejte si detailní písemnou nabídku všeho, co bude střecha obsahovat. 
  • Prozkoumejte historii firmy – internet a online recenze vám s rozhodnutím pomůžou.  
Pokud vybíráte firmu pro realizaci střechy, nezapomínejte na osobní reference
Nejlépe fungují osobní reference

S námi:

Poradíme vám s výběrem firmy pro realizaci střechy
Realizační firmy dobře známe

U nás ve STAV-INVESTu si potrpíme na kvalitu dodaného materiálu. Věříme, že střechy mají být krásné, funkční a mají zákazníkovi dlouho sloužit. Realizační firmy jsou našimi dlouholetými zákazníky, které velmi dobře známe – víme, jak pracují a známe jejich historii. 

STAV-INVEST vám vždy zprostředkuje kontakt na kvalitní řemeslníky. Spolupráce s námi přináší výhody všem stranám:

  1. Očekávejte kvalitu: V souladu s naší filozofií, že na střechu patří kvalitní materiály, vám doporučíme prověřené kontakty s potřebnými zkušenostmi.
  2. Ušetřete čas: Váš čas a energie jsou drahé – věnujte je něčemu jinému, než je prověřování firem naslepo, a spolehněte se na nás.
  3. Svěřte se do našich rukou: Na trhu působíme již přes 30 let a dobře se na něm orientujeme. Máme za sebou stovky úspěšných a krásných realizací střech a víme, na koho se spolehnout.

Závěrem

Pokud nevíte, kde začít, nechte si poradit od odborníků. Pomůžeme s výběrem materiálu a navrhneme řešení, které bude fungovat – správné pořadí vrstev, skladbu materiálu, konstrukci apod. Následně vás propojíme s ověřeným řemeslníkem, který námi navrhnuté řešení spolehlivě zrealizuje.  

Nejnovější články ze světa střech

Nevíte si rady s výběrem střechy?

Střecha je nejdůležitější a nejsložitější část domu. Nejste na to sami. Rádi Vám pomůžeme přímo. Problematiku střech řešíme každý den a troufneme si říct, že to umíme.